מוקד אנליטיקה

מוקד שחר נמצאת בחוד החנית של שירותי מוקד, אבטחה ושמירה בזכות שימוש בטכנולוגיות ומערכות מתקדמות, הכוללת בין היתר מוקד אנליטיקה. זהו מוקד המשלב מערכות מצלמות במעגל סגור השולחות את צילומיהן למספר יעדים מוגדר. המוקד מסופק בכל רמת תחכום נדרשת, החל מצרכי התראה ותיעוד ועד למערכות מורכבות המשתלבות עם מערך אבטחה מרחבי כולל, שנחוצות עבור חברות, ארגונים, מוסדות חינוך ומתקנים רגישים.

מהותה של מערכת אנליטית

מצלמות האבטחה האנליטיות,מבוססות על טכנולוגיית הקלטה וזיהוי תמונה המכונה VMD, שמאפשרת לזהות תנועת אובייקטים המובילה להקלטתם. יחד עם זאת, לטכנולוגיה אין יכולת אבחנה טובה בין תנועות לא רלוונטיות שמובילות להתראות שווא, כדוגמת תנועת עצים, ציפורים עפות, גשם חזק ואפילו שינוי ברמות תאורה – למשל תאורה מלאכותית, עננים, שקיעות או זריחות. על מנת להעלות את רמת הדיוק של האבחנה וההתרעה פותחו מצלמות אנליטיקה בעלות יכולת גבוהה ומתקדמת לזיהוי תנועה וניתוחה בזמן אמת, גם במרחבים פתוחים. היכולת מתקבלת בעזרת אלגוריתם מורכב וייעודי למטרה זו המגדיר את תנאי הפעלת מערכת ההקלטה וההתראה, ויכול בין היתר להתבסס על זיהויים של כלי תחבורה, אנשים או מעבר גדרות.

פעולת מערכות אנליטיקה

מערכות אנליטיקה הן מערכות וירטואליות המחוברות למוקד של חברתנו ומתבססות כאמור על אלגוריתמים מורכבים ומתקדמים. האלגוריתמים מהווים חלק מתוכנת מערכת הצילום ומסוגלים לנתח את נתוניה בזמן אמת ברמת הפיקסל, להקליטם ולהעבירם באופן מיידי למוקד ולגורמי עניין נוספים. כמו כן, מערכות אלו פועלות בעזרת:

  • פילטרים שונים שמשפרים את רמת הזיהוי, למשל פילטרים המייצבים את התמונה כאשר המצלמה זזה או רועדת, או פילטרים מייצבי תאורה המונעים השפעת שינוי אור.
  • הגדרת אזורי ההתמקדות כדי להתריע על תנועה רק בטווח מבוקש ולא מחוצה לו.
  • הגדרת מידת הרגישות לתנועה בהתאם לגודל האובייקט. כך נמנע למשל זיהוי אובייקטים קטנים מגודל אדם שאינם מהווים פגיעה באתר כמו ציפורים.
  • כיוון ומהירות תנועה – הגדרת כיווני ומהירויות תנועה מסוימים שרק בהופעתם תופעל מערכת ההתרעה.
  • זיהוי חפצים נוספים – מלבד תנועה ניתן להגדיר את המערכת לזיהוי חפצים נייחים המונחים במקום מסוכן או מעורר חשד.

יתרונות מערכת אנליטית

התקנת מערכת אנליטית חוסכת בעלויות רכישת, התקנת ותחזוקת אלמנטים פיזיים נוספים עבור מערכת זיהוי והתראה. כמו כן, מערכות מתקדמות אלו מאפשרות להגדירן באופן מדויק לצרכי הלקוח, להגדיל את אבטחת האתר בזמן אמת, ולמזער באופן משמעותי התרעות שווא. בנוסף, אנו נדאג לבחור בסוג מצלמות אנליטיקה המתאימות לצרכי הלקוח ותנאי השטח, כדוגמת מצלמות אינפרא אדומות המסוגלות לפעול גם בתנאי חשכה מלאים.

הזמנת שירותי אנליטיקה

להזמנת מערכות אנליטיקה מתקדמות בהתאמה אישית מלאה, ולקבלת עוד מידע בנושא, צרו קשר עם מוקד שחר בטלפונים  *5300 ו- 073-2652020.